Overnachten bij Castillo de Monda
Onze ervaring bij Castillo de Monda? Een fantastische locatie, van binnen en buiten, vriendelijk personeel en een uitstekende keuken.
Wat een spannend avontuur moet dat zijn geweest toen drie Hollandse mannen in 2016 besloten om een hotel te gaan runnen in een kasteel in Andalusië. Tuurlijk namen ze een karrevracht aan ervaring mee uit hun vorige horeca-werkzaamheden, maar dan nog. Een kasteel met enige historie ook!
De originele constructie van het kasteel dateert uit de achtste eeuw en raakte in verval in de negende eeuw. Christelijk leider Omar Ibn Hafsun herbouwde het kasteel en noemde het Al Mundat ; sommige overblijfselen uit deze tijd zijn nog steeds te zien vandaag. In 990 werd het verwoest door Abbas Ibn Almundir . Het werd herbouwd in de 11e eeuw door de Hammudíes en was vele eeuwen een belangrijk garnizoen. In het voorjaar van 1485 namen de binnenvallende christenen onder leiding van kapitein Hurtado de Mendoza en Luna de controle over en werd het kasteel bewoond door Moriscos (tot christendom bekeerde moslims).
Na de bloedige verdrijving van deze Moriscos in 1570 werd het dorp heraangelegd door 80 kolonisten. De kolonisten bouwden hun huizen aan de voet van de kasteelheuvel, waar het dorp Monda tegenwoordig nog steeds ligt. Het kasteel bleef 400 jaar lang een ruïne totdat, in het midden van de jaren zeventig, een Duitse aristocraat kocht wat er nog restte en begon aan een ambitieus herbouwproject. Uiteindelijk was hij moe van de gecompliceerde Spaanse bureaucratie, en verkocht het aan een groep Engelse ondernemers, die het werk voltooiden en het pand openden als een luxehotel. Dat is wat we nu kennen als Hotel Castillo de Monda.
Op weg naar het kasteel
Het kasteel ligt er inderdaad machtig bij als we de eerste keer de steile, maar goed begaanbare toegangsweg oprijden. Dit was een schier onneembare vesting, maar hoe anders voelt het nu als we hartelijk welkom worden geheten door Maryn, verantwoordelijk voor de receptie en marketing van het kasteelhotel. Samen met zijn vennoten Arjan (restaurant) en Jaap (keuken) hebben ze er een sprookjesachtig paleis van gemaakt.
Maryn leidt ons rond door de schitterende ruimtes, allen met veel gevoel voor detail afgewerkt. Je weet echt niet waar je kijken moet; schitterende mozaïeken op de vloeren en plafonds, wanden die je verwacht in het Alhambra en het zonlicht dat speels schijnt door de glas-in-loodramen. We slapen een nachtje in kamer met eigen balkon, met een ruim hemelbed en een jacuzzi in de badkamer. Het water voor het bad komt, we voelen ons de koning, uit een leeuwenbek op de badrand… wat een heerlijke plek.
Vanuit het kasteel is het een korte wandeling naar het schattige, authentieke dorpje Monda. Smalle straatjes, leuke pleintjes met terrassen en een relaxte sfeer. Het biertje in de najaarszon smaakt dan toch even wat lekkerder. Bij terugkomst in het kasteel vraagt Maryn of we die avond willen eten in het restaurant van het kasteel óf dat we een bezoek willen brengen aan hun restaurant in Marbella, Cascada Cocina & Bar.
Borden als schilderijen
We besluiten te kiezen voor optie 1, en daar hebben we geen spijt van gehad.
Jaap en z’n keukencrew weten je écht te verrassen met mooie smaakcombinaties en prachtig opgemaakte borden. Ons voorgerecht lijkt wel een schilderij met coquille, biefstukschijfjes, eendenlever en humus. De bediening is supervriendelijk, behulpzaam én internationaal. De wijnadviezen nemen we ter harte en de combinatie van deze wijn met de gerechten valt uitstekend in de smaak. Na een paar uur heerlijk tafelen nemen we nog een dessertwijntje in de knusse hotelbar en besluiten lekker op tijd onze kasteelkamer op te zoeken; zo vaak krijg je die kans niet toch?
Onze ervaring?
Onze ervaring bij Castillo de Monda? Een fantastische locatie, van binnen en buiten, vriendelijk personeel en een uitstekende keuken. We komen graag nog een keer Maryn, Jaap, Arjan en crew, bedankt!
Check de beschikbaarheid en prijzen van Hotel Castillo de Monda
- Aanvullende info
- Naar de website van Castillo de Monda